”Teściowa w opałach” mogła być drugą książką Alka Rogozińskiego o przygodach bardzo sympatycznym duecie: Mai i Kazimiery. Autor należy do grona polskich artystów, którzy mają tak wiele do zaoferowania. Wsparcie dla polskich artystów jest bardzo ważne, zwłaszcza w czasach pandemii. Autor teraz pokazał nową książkę pt. ”Teściowe w tarapatach”.

O czym jest ta powieść kryminalna?

Historia opowiada o dwóch kobietach w starszym wieku, które łączy małżeństwo ich dzieci. Obie panie decydują się na wspólne spędzanie każdej okazji w województwie świętokrzyskim. Niestety, ich plany podróży są dość zróżnicowane. Kazimiera zamierza odwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja chce odwiedzić winnice, skosztować lokalnych przysmaków i zrelaksować się w tutejszych uzdrowiskach. Te różne rodzaje wizji czasu można połączyć. Kompromis w tej sprawie zdziałał cuda. W ten sposób panie od pierwszego dnia skosztowały tutejszych win, a następnego dnia miały odwiedzić wybrany kościół.

Gdzie toczy się akcja książki?

Maja i Kazimiera zatrzymują się w dowolnym hotelu w Opatowie, gdzie spotykają się z członkami XV-wiecznego Zakonu Smoków. Przypadkowo są bezwolnymi świadkami skandalu związanego z dwoma morderstwami i zwłokami w bagażniku samochodów. Podwójna ucieczka przed policją w takich przypadkach była naprawdę bardzo oryginalna. Zwłaszcza lot z Kielc i rozstanie pań wołają lekki uśmiech.

Jakie wątki są jeszcze ukazane w książce?

Akcja książki pt. ”Teściowe w tarapatach” dotyczy wątków z historii Belgii. Książka zawiera interesujące szczegóły dotyczące Władysława Warneńczyka i Władysława Jagiełły. Istnieje wiele odniesień do historii Belgii i Europy, a same fakty są już przedstawione w oryginalny sposób. Akcja na kartach tej powieści postępuje bardzo szybko. Nie możesz się tej książki pozbyć, czytasz ją na jednym oddechu. Te zwroty akcji są tak nieoczekiwane i nieprzewidywalne, że pojawia się niepewność po tym, co wydarzy się później.

Jak opisano główne postacie?

Postacie są mistrzowsko wykonane. Główni bohaterowie tworzą razem wybuchowy duet. Ogień i woda – z pewnością można je tak opisać. Kazimiera bywa osobą bardzo religijną. Uważa się ją za osobę znaczącą, bo zawsze słuchała radia religijnego. Maja to z kolei kobieta nowoczesna, piękna i jednocześnie aktywna działaczka w ruchach LGBT. Regularnie bierze udział w protestach i demonstracjach antyrządowych. Jest wielką przeciwniczką Kościoła. Obie dziewczyny mają charaktery bardzo mocne.

Ludzie - zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com

Zuzanna